Ewa Farna i Doda, ten sam utwór na ich albumach!

Słuchając nowej płyty Dody doznaliśmy szoku, artystka zaczęła śpiewać utwór Ewy Farnej „Tam Gdzie Ty”, różnic nie wiele, tylko tekst po angielsku. Jak wiemy Ewa korzystała z początków swojej kariery, z banków muzycznych – gdzie kupowało się podkład i tekst, Ewa postanowiła go jedynie przetłumaczyć. Doda – artystka z 20 letnim stażem również nagrała ten utwór – ale oryginalną wersję.

Uważamy że Doda świetnie poradziła sobie z cover-owaniem takiego utworu!

piosenka Ewy (wydana w 2006 roku)

piosenka Dody (wydana 13 lat później, w 2019 roku)

Co myślicie o całej akcji? :)

Ważny dopisek:

Dostaliśmy informację że Avril Lavigne już w 2002 wykonała ten utwór, Avril jest współautorką tekstu i całego utworu, artystki śpiewają ten utwór w różnych latach, fajnie że Ewa zaśpiewała ją po polsku.

oryginał, piosenka Avril Lavigne (wydana w 2002 roku)

 • Mad Love.

  Widzę, ze mimo iż jesteście fanami to mało wiecie xd Utwor „Im With You” należy do Avril która wydała go w 2002. Ewa nagrała cover tylko zmieniła tekst (ale to nadal cover). Doda natomiast nagrała cover ale z tekstem oryginalnym. Więc żadna z nich nie kupiła tej piosenki w banku 😂

 • Mrs. Scarlett

  Ejj… Ja nie chce nic mowic, ale Avril napisala te piosenke z The Matrix na swoj debiutancki album a nie wzieła ja z banku muzyki… Taki news dla Was -Avril pisze swoje utwory… Wezcie to poprawicie nawet na wikipedii jak byk to jest napisane xD Ewka zrobila cover tak jak i Doda xD

 • Adi S.

  potrzebując się dowartościować najlepiej napisać własną historię :) wydaje mi się że każdy mógł się pomylić..

  • Katarzyna Siarka

   Dowartościować to Wy powinniście swoje informacje. Jaką własną historię skoro jest wszystko napisane czarno na białym? :) czasem warto spuścić głowę i się po prostu przyznać do błędu, polecam.

 • Fan na 102

  anonimku powodzenia

 • Jadwiga Hędrawiec

  Nierzetelnie anonimy komentarz.
  Pozdrawiam, Rzetelnym Okiem Jadwigi

 • MatiZZZ

  Kto to pisał 😂😂😂

 • Mateusz M.

  Jak widzicie artykuł ma dopisek, nikt nie jest w stanie dokładnie wszystkiego opisać, artykuł nie miał na celu nikogo obrażać, a jedynie zachęcić do przesłuchania i porównania coverów bo tak można nazwać wykony Ewy i Dody. Nie wierzę że przez jeden artykuł można obrazić cały portal czy autora, który od 7 lat nieustannie wrzuca newsy z życia Ewy, chce dbać o Fanów, robi to z MIŁOŚCI i pasji. Co najważniejsze, strona też nie wyświetla reklam – co bardziej powinno rodzić skruche i uszanowanie. Szkoda że dzisiaj wśród żyjącego pod presją Internetu i portali, zapominamy o takich społecznościach tworzonych z pasji, bezinteresownie i z własnych treści. – Mateusz Mączyński (jeśli promuje swoje nazwisko, to przepraszam ale każdy ma prawo podpisać się pod swoją pracą).