Gazeta | #2 Jak wygląda zespół Ewy?

⇒Chciałbym opisać zespół Ewy Farnej. Ewa śpiewa najczęściej muzykę w stylu pop, więc w jej zespole znajdują się instrumenty strunowe, perkusyjne i klawiszowe. Tak więc po kolei.

760c9b6ad5_73429042_o2

⇒Na gitarze elektrycznej gra Martin Chobot. Urodził się on 3 marca 1989 roku. Zamieszkuje w Pradze. Studiuje w konserwatorium Jaroslava Ježka oraz Zarządzanie sztuką na VŠE. Grał w zespołach: Preweet, Bublifuck i My Own Story. Martin gra u Ewy od 4 lat.

th

⇒Drugim gitarzystą jest Tomáš Fuchs.Urodził się w 1987roku. Obecnie studiuje w Konserwatorium Jaroslava Ježka w Pradze, na kierunku gitara jazzowa oraz pracuje jako nauczyciel muzyki . Jego muzycznym wzorem są zespoły takie jak, Steve Vai, Steve Morse, Scott Henderson, Greg Howe. Aktualnie zaangażowany jest w takie zespoły jak: Beadbeat, Aspergera, Kikina B Pupussy Cacats, PJRyba & The fishmen. Do zespołu dołączył w połowie letniego sezonu w 2012 roku.

96dd6e79916c8692d480b674a7398491a,4,0

⇒Na perkusji gra Roman Vicha. Urodził się w Ostravie 1 lipca 1979 roku. Pochodzi z bardzo muzycznej rodziny . Nie tylko ojciec , ale obaj dziadkowie byli perkusistami. Roman rozpoczął grę na perkusji w wieku 13 lat. Studiował w Konserwatorium Janáčka w Ostrawie . W 1999 roku przeniósł się do Pragi . Ukończył tam Konserwatorium Jaroslava Ježka , a następnie także Kolegium z naciskiem na jazz. Jego energiczny , wszechstronny i elastyczny sposób gry obejmuje szeroki wachlarz stylów muzycznych , od jazzu, bluesa , bigbeat , jungle, pop aż po hip -hop . Obecnie gra w zespołach takich jak: Toxique, Muff, Jaryn Janek & Ty Lidi, Private Earthquake a Vít Křišťan Trio.

roman-vicha-1

⇒Na gitarze basowej gra Tomas Lacina. Tomek mieszka w Pradze. Jest członkiem zespołu U-Praga . Ukończył gimnazjum Christiana Dopplera oraz Konserwatorium Jaroslava Ježka. Współpracuje też ze znanym młodym gitarzystą bluesowym Marcel Flemr. W przeszłości brał udział w niemieckim tourne międzynarodowego projektu Hautnah Musical.

lacina2

⇒Na klawiszach gra Jan Steinsdörfer. Jan urodził się 8 lutego 1990 roku. Ukończył Konserwatorium Jaroslava Ježka. Okazjonalnie współpracuje z gitarzystą Michałem Pavlicek. Jako pianista występował w Vinohrady Theatre w przedstawieniach Małżeństwa i Cherry Orchard (reżyseria Vladimir Moravek). Jan nabywał doświadczenie w: Wielkiej Brytanii, Danii, Niemczech, Polsce oraz Słowacji.

photo

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daniel Imiołek
 
Tygodnik: Ewa Farna – Facebook