Moja historia z Ewą #7

Witam bardzo serdecznie Wszystkich Fanów Ewy.

Postanowiłam podzielić się moją histrią z Ewą, dla niektórych może być ona ciekawa, a dla niektórych nie ale chyba najważniejsze jest to że dla mnie stanowi kawał życia-szczęśliwego i wariackiego życia.
A więc tak zaczęło się to w czerwcu 2009 roku podczas 46 KFPP w Opolu. Mianowicie jak zawsze oglądałam „zmagania” artystów typując swoich wygranych, lecz nagle na scenę weszła niewiele starsza ode mnie piosenkarka, moja pierwsza myśl to „ matko kto to jest ??? śpiewa cover Urszuli.. pewnie swoich jeszcze nie ma” taka pierwsza myśl szybko została zamazana i bardzo dobrze bo do dziś żałuję moich ówczesnych myśli J. Gdy Ewa wyszła na scenę aby zaśpiewać swój singiel Cicho, doznałam dziwnego uczucia ponieważ po raz pierwszy dostałam ciarek na moim ciele słuchając jakiejkolwiek piosenki, to było jak uderzenie piorunem, magia, czar, zauroczenie… Po tym wykonie, niewiele myśląc odeszłam od telewizora i postanowiłam poszperać coś w internecie na temat Ewy i kolejnym zaskoczeniem było to, że w wyszukiwarce wyskakiwały mi piosenki jak „Ticho” czy „Měls mě vůbec rád”, myślałam że to jakiś żart czy pomyłka lecz zaglądając w Ewy ówczesną biografię dowiedziałam się że te tytuły mają swoją przyczynę, jaką? Każdy z nas fanów wie

beata
Długo wyczekiwałam na koncert jakikolwiek w mojej okolicy, bo wiadomo jako małoletnia nastolatka nie wszędzie mogłam dojechać. Lecz po długim wyczekiwaniu nastał ten moment i mój pierwszy koncert  w 2011 roku w Markach/k. Warszawy. To był fantastyczny dzień. Fantastyczni ludzie których mogłam zobaczyć na żywo pomijając pisanie na nieistniejącym już Forum. Idealny koncert, muzyka, emocje i Ewa która pokazała mi jak wygląda prawdziwa muzyka na żywo, pierwszy autograf, pierwsze zdjęcie i rozmowa której tutaj nie przytoczę bo była dość zabawna i na pewno nie dla wszystkich zrozumiała J  J. W tym roku pojechałam jeszcze na dwa koncerty do Torunia który uważam chyba za mój jeden z najlepszych oraz Myszyniec. Po kolejnych koncertach chciałam więcej i więcej, nieważne gdzie, najważniejsze aby tam być ze wszystkimi i ponad wszystko dobrze się bawić i zdzierać gardło. Każda podróż to kolejny stres i emocje ale też nowe miejsca które mogłam zobaczyć za co chyba jestem jej wdzięczna, bo dzięki temu też pokochałam podróże.

Kolejne lata mijały, kolejne kilka koncertów, godziny spędzone w Internecie na przesłuchiwaniu wykonań z koncertów różnych miast, lecz chyba najlepszymi wspomnieniami są Zloty Fanów do tej pory udało mi się być na trzech zlotach, myślę że to najlepszy czas jaki mogłam sobie wymarzyć, mnóstwo fanów Ewa na wyciągnięcie ręki, znajomi, przyjaciele, genialne koncerty na każdym ze zlotów, to nie zwykły plener, według mnie taki koncert to indywidualna rozmowa fana z Ewą (kto nie był niech żałuje).

Aktualnie mam prawie 20 lat ( to mało i dużo-zależy dla kogo J ) i cały czas jestem zaczarowana Ewą jako piosenkarką ale i jako osobą i cały czas kręci mnie jej muzyka tak jak 6 lat temu tylko możliwe że teraz postrzegam i rozumiem utwory troszeczkę inaczej niż kiedyś, każdą piosenkę rozumiem indywidualnie każdy koncert jest inny i cały czas chce mi się na nie jeździć aż sama się czasami sobie dziwie że tyle dałam rade i nie nudzi mi się to.

Te ponad 6 lat „z Ewą” to nie tylko koncerty z prawdziwą muzą na żywo, autografy, zdjęcia czy rozmowa. Dla mnie to również doświadczenie które Ewa dała mi przez ten czas, bo Ewa to niesamowicie skromna osoba z poczuciem humoru i dystansem do siebie którego mi nadal brakuje choć już dużo mniej niż przed poznaniem Ewy.
Reasumując nie widzę mojego dnia bez przesłuchania choć jednej piosenki Ewy :-D Ta historia nie jest zapewne tak fascynująca jak wielu innych z Was lecz dla mnie jest bezcenna i myślę że mimo niedopracowania jej, chętnie ją przeczytacie i docenicie.

Fajnie że mogłam pokrótce opisać moją „ mini historię z Ewą”

Beata Wójcik

 

NAPISZCIE SWÓJ ARTYKUŁ KTÓRY ZOSTANIE ZAMIESZCZONY W KSIĄŻCE FARNOHOLIKÓW ORAZ POJAWI SIĘ NA NASZEJ STRONIE :)

Nowy temat to: „Najważniejsze dla mnie piosenki”, chodzi o to abyście do każdej z wybranych kilku utworów Ewy napisali dlaczego te utwory są dla Was ważne, opiszcie co sprawiło że je tak cenicie i macie do nich taki sentyment.

artykuły przysyłajcie na: farnotv@gmail.com